![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/02/ΣΑΠΕΣ-ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ.jpg)
Ο βουλευτής Ροδόπης ΣΥΡΙΖΑ Δημήτρης Χαρίτου παραβρέθηκε σήμερα το πρωί στις εκδηλώσεις του Δήμου Μαρωνείας-Σαπών παρουσία του Προέδρου της Δημοκρατίας Προκόπη Παυλόπουλου. Είχε την ευκαιρία να τον καλωσορίσει και να συνομιλήσει μαζί του, λέγοντας ότι είναι σημαντική η παρουσία του στην περιοχή, αυτήν ιδιαίτερα την περίοδο για την χώρα μας.
Είναι αναγνώριση της μεγάλης σημασίας που έχει η Θράκη για την χώρα, της Θράκης που ήδη ξεκίνησε να γιορτάζει τα 100 χρόνια από την ενσωμάτωση της στην ελληνική επικράτεια. Αυτή η επέτειος είναι μία μοναδική ευκαιρία να αναστοχαστεί τα όσα σημαντικά πέτυχε όλη ανεξαιρέτως η κοινωνία και να ξανασκεφτεί τα ελλείμματα και τις αναξιοποίητες δυνατότητες που έχει.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/02/01-ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΧΑΡΙΤΟΥ-ΜΑΡΩΝΕΙΑ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/02/02-ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΧΑΡΙΤΟΥ-ΜΑΡΩΝΕΙΑ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/02/04-ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΧΑΡΙΤΟΥ-ΜΑΡΩΝΕΙΑ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/02/05-ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΧΑΡΙΤΟΥ-ΜΑΡΩΝΕΙΑ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2018/08/rythmosbanner.jpg)