![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/01/ΞΥΛΑΓΑΝΗ-ΕΡΓΑ1.jpg)
Σ’ ένα μεγάλο πρόβλημα που χρόνιζε και δημιουργούσε πολλαπλά προβλήματα στους κατοίκους και ιδιώτες της Ξυλαγανής που είναι κατεξοχήν αγροτικός οικισμός, άρχισε να αντιμετωπίζεται από τον Δήμο Μαρωνείας-Σαπών.
Με πρωτοβουλία και ενέργειες του Δήμου πραγματοποιήθηκαν έργα αγροτικής οδοποιίας, μήκους 10 χιλιομέτρων στον κάμπο της Ξυλαγανής με αποτέλεσμα να βελτιωθεί σοβαρά η προσπέλαση κυρίως στις γεωργικές και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις της περιοχής, έως τούτου θ’ ακολουθήσει και συνέχεια.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/01/ΞΥΛΑΓΑΝΗ-ΕΡΓΑ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2018/08/rythmosbanner.jpg)