![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/01/ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ.jpg)
Επίσκεψη στις Σάπες πραγματοποίησε την Πέμπτη (23/1) ο Διοικητής του ΟΑΕΔ κ. Σπύρος Πρωτοψάλτης στη διάρκεια της οποίας, επισκέφθηκε τα γραφεία του Οργανισμού και συναντήθηκε στο Δημαρχείο με τον Δήμαρχο Μαρώνειας – Σαπών κ. Ντίνο Χαριτόπουλο.
Η συνάντηση διεξήχθη σε φιλικό και γόνιμο κλίμα και ο Διοικητής συμφώνησε στις προτάσεις αναβάθμισης και ενίσχυσης του Παραρτήματος ΟΑΕΔ στις Σάπες, τη δημιουργία Σχολής Μαθητείας του Οργανισμού και την έναρξη της διαδικασίας κλήρωσης των αδιάθετων κατοικιών στη Ξυλαγανή.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/01/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2018/08/rythmosbanner.jpg)