![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2019/04/ΚΟΙΝΩΝΙΑ-ΠΟΛΙΤΩΝ-SELFIE1.jpg)
Στην πολιτική ως γνωστόν επιτρέπονται τα πάντα, πόσο μάλλον η σάτιρα που αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της στην Ελλάδα από αρχαιοτάτων χρόνων.
Με την επιστροφή του Τάσου Βαβατσικλή στα αυτοδιοικητικά της Κομοτηνής φαίνεται πως δεν επέστρεψε μόνο η πολιτική, όπως έλεγε και το αρχικό σλόγκαν της παράταξης «Ξε-Κίνημα για την Πόλη», αλλά και η σάτιρα που τόσο πολύ έλειψε τα τελευταία χρόνια.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2019/04/ΚΟΙΝΩΝΙΑ-ΠΟΛΙΤΩΝ-SELFIE.jpg)
Ο Γιάννης Γκαράνης λοιπόν έβγαλε την Πέμπτη 4 Απριλίου, για τις ανάγκες της προεκλογικής του καμπάνιας, selfie με τις υποψήφιες της «Κοινωνίας Πολιτών» με την παράταξη «Ξε-Κίνημα για την Πόλη» να μη χάνει την ευκαιρία και να δίνει μια μέρα αργότερα τη δική της σαρκαστική απάντηση.
Δείτε την ανάρτηση του Χάρη Βαβατσικλή:
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2019/04/ΞΕΚΙΝΗΜΑ-ΓΙΑ-ΤΗΝ-ΠΟΛΗ.jpg)