Ένας χρόνος συμπληρώνεται στα τέλη του Ιανουαρίου από την ίδρυση των Komotinistas και την πρώτη δράση τους και τα μέλη του κινήματος είναι έτοιμα να γιορτάσουν τα γενέθλια κόβοντας παράλληλα την πίτα τους για να πάει ακόμα πιο καλά το 2012.
Τα μέλη των Komotinistas θα φάνε, θα πιούνε και θα διασκεδάσουν σε μια ζεστή και φιλική ατμόσφαιρα, στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στην «Ταβέρνα του Γιάννη» την Κυριακή 22/1 στις 13:00 το μεσημέρι.
Το μενού, χωρίς τα ποτά, υπολογίζεται ότι θα κοστίσει κατά άτομο 8 ευρώ, καθώς οι Komotinistas είναι εθελοντικό κίνημα και δεν διαθέτουν χρηματοδότες.
Παράλληλα, όμως οι διοργανωτές της εκδήλωσης επιθυμούν να τονίσουν ότι «να θυμόσαστε ότι ΟΛΟΙ μας είμαστε Komotinistas! Ασχέτως με το πόσες φορές ήρθαμε σε δράσεις και σε συναντήσεις της ομάδας. Ο τρόπος λειτουργίας της ομάδας είναι τέτοιος που ο καθένας έρχεται όποτε μπορεί και προσφέρει όσο μπορεί, δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη, δεν παίρνουμε παρουσίες, μετράει μόνο το ενδιαφέρον για την πόλη μας και η διάθεση προσφοράς. Μη διστάζετε λοιπόν και μη το σκέφτεστε, πάρτε την οικογένειά σας, τους φίλους σας και ελάτε να γιορτάσουμε τα γενέθλια της ομάδας μας».
Δύο σημαντικές επισημάνσεις :
Οι Komotinistas ζητάνε από όλο τον κόσμο που επιθυμεί να δώσει το παρών στην εκδήλωση να δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα σε δύο επισημάνσεις :
1) Επιβεβαιώστε την παρουσία σας
Θα διευκολύνετε πάρα πολύ τους διοργανωτές αν επιβεβαιώσετε με email ή τηλεφωνικά ότι θα έρθετε και πόσα άτομα θα είστε. Ενημερώστε την Εύη Τσιρίδου ([email protected], 6977 668666). Ξέροντας από πριν πόσα άτομα θα δώσουν το παρών, έστω στο περίπου, θα είναι δυνατή η καλύτερη εξυπηρέτηση όλων χωρίς καθυστέρηση και ταλαιπωρία.
2) Προσφέρετε κάποιο δώρο για τη λαχειοφόρο αγορά