Αναρτήθηκαν την Τρίτη 17 Οκτωβρίου στο Πρωτοδικείο Ροδόπης τα οριστικά αποτελέσματα των εκλογών στον Δήμο Μαρωνείας – Σαπών.
Στο νέο δημοτικό συμβούλιο, η θητεία του οποίου αρχίζει από 1 Ιανουαρίου 2024, η παράταξη «Ανεξάρτητη Κοινωνία Πολιτών» του Απόστολου Ιωάννου καταλαμβάνει 15 έδρες ενώ η παράταξη του απερχόμενου Δημάρχου Ντίνου Χαριτόπουλου καταλαμβάνει, μαζί με τον ίδιο, 10 έδρες.
Δείτε τα αποτελέσματα όπως αναρτήθηκαν στο Πρωτοδικείο Ροδόπης:
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-1-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-2-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-3-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-4-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-5-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-6-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-7-724x1024.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/10/ΔΗΜΟΣ-ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ-ΕΚΛΟΓΕΣ-8-724x1024.webp)