Η Δημοτική Βιβλιοθήκη Κομοτηνής στο πλαίσιο των δράσεων που υλοποιούνται με την ΚΟΙΝΣΕΠ «Κομοτηνή Εν Δράσει», οι Παιδικοί Βρεφονηπιακοί Σταθμοί του Κέντρου Μέριμνας και Αλληλεγγύης Δήμου Κομοτηνής και η Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Πολιτισμού, Παιδείας, Αθλητισμού Κομοτηνής με το ΚΔΑΠ του Δήμου, διοργανώνουν τριήμερες εορταστικές εκδηλώσεις για παιδιά και γονείς με τίτλο «Γιορτές παιδιού 2023 Δήμου Κομοτηνής» από 6 έως 8 Ιουλίου 2023 στην αυλή της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κομοτηνής.
«Κατασκευές, παιχνίδια, μουσική, ομιλίες και έκθεση βιβλίου με βιβλιοπωλεία της πόλης περιμένουν μικρούς και μεγάλους. Να μην λείψει κανείς», αναφέρουν οι διοργανωτές.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/06/ΓΙΟΡΤΕΣ-ΠΑΙΔΙΟΥ-1.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2023/06/ΓΙΟΡΤΕΣ-ΠΑΙΔΙΟΥ-2.webp)