Υπό τους ήχους της Φιλαρμονικής του Δήμου Ιάσμου η παρέλαση των πολιτιστικών συλλόγων και της μαθητιώσας νεολαίας
Με λαμπρότητα γιορτάστηκε στον Ίασμο η 28η Οκτωβρίου, υπό τους ήχους της Μπάντας της Φιλαρμονικής του Δήμου Ιάσμου, με τη συμμετοχή της πολιτικής, θρησκευτικής, στρατιωτικής, πολιτειακής εξουσίας, των δημοτών, εκπαιδευτικών και της μαθητιώσας νεολαίας.
«Εξαιρετικός ο πανηγυρικός λόγος. Τιμήσαμε τους ήρωες Πυροσβέστες που απουσίαζαν στο καθήκον. Ενωμένοι βροντοφωνάξαμε για άλλη μια φορά ΟΧΙ στο ναζισμό και το φασισμό. Ζήτω η Δημοκρατία», τονίζει στο μήνυμα του ο Δήμος Ιάσμου.
Δείτε βίντεο και φωτογραφίες:
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2022/10/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-28η-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-1.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2022/10/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-28η-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-2.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2022/10/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-28η-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-3.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2022/10/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-28η-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-4.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2022/10/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-28η-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-5.webp)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2022/10/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-28η-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ-1.jpg)