Βίντεο με αφορμή την 14η Ιουνίου, Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη, δημιούργησε ο Δήμος Ιάσμου σε συνεργασία με τον Αιμοδοτικό Σύλλογο Ιάσμου, το Διαπολιτισμικό Δημοτικό Σχολείο Ιάσμου και το Μειονοτικό Δημοτικό Σχολείο Ιάσμου.
Με σύνθημα «Δίνουμε αίμα – Χαρίζουμε ζωή», ο Δήμος Ιάσμου στοχεύει στην ευαισθητοποίηση των πολιτών για την εθελοντική αιμοδοσία και την ανάγκη για ασφαλές και επαρκές αίμα για όσους το χρειάζονται.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2021/05/ΔΗΜΟΣ-ΙΑΣΜΟΥ-ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2018/08/rythmosbanner.jpg)