![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2021/02/ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ-ΕΡΥΘΡΟΣ-ΣΤΑΥΡΟΣ.jpg)
Ιατροφαρμακευτικό υλικό αποκατάστασης παρέδωσε στον αρχηγό του Περιφερειακού Τμήματος Κομοτηνής του Ερυθρού Σταυρού Κωνσταντίνο Ιμανιμίδη, ο Βουλευτής Ροδόπης Ευριπίδης Στυλιανίδης.
Το υλικό αφορά δωρεά του ελληνογερμανικού συλλόγου Φιλίας FILIA VELBERT, ο οποίος τα τελευταία χρόνια αναπτύσσει συχνά παρόμοιες πρωτοβουλίες σε διάφορες περιοχές της Ελλάδας.
Η δωρεά προήλθε ύστερα από αίτημα του πρώην Υπουργού για στήριξη των φορέων της Ροδόπης, στο οποίο ανταποκρίθηκε ο αντιπρόεδρος του ελληνογερμανικού συλλόγου Λάζαρος Παπαϊωάννου, φίλος του Βουλευτή Ροδόπης από παλιά και διακεκριμένο μέλος της Ομογένειας στη Γερμανία, μαζί με τον πρόεδρο Volker Muenchow.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2021/02/ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ-ΙΑΤΡΟΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ-ΥΛΙΚΟ.jpg)
Το ιατροφαρμακευτικό υλικό είναι αξίας άνω των 20.000 ευρώ, ενώ εκτός του Ερυθρού Σταυρού, ο Ευριπίδης Στυλιανίδης θα παραδώσει τμήμα της δωρεάς αύριο στο «Σισμανόγλειο» Νοσοκομείο Κομοτηνής και στον Σύλλογο ΔΑΔΑΑ.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2018/08/rythmosbanner.jpg)