![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/10/ΠΕ-ΡΟΔΟΠΗΣ-ΚΑΡΚΙΝΟΣ-ΤΟΥ-ΜΑΣΤΟΥ.jpg)
Την Κυριακή 25 Οκτωβρίου, Παγκόσμια ημέρα πρόληψης κατά του Καρκίνου του Μαστού, θα φωταγωγηθεί το κτίριο της Π.Ε. Ροδόπης στα χρώματα του ροζ στις 7:00μμ, ενώ στη συνέχεια με πρωτοβουλία του Συλλόγου Καρκινοπαθών και Φίλων Ν. Ροδόπης «Δύναμη Ψυχής» και την στήριξη της Roche στις 9 μμ θα πραγματοποιηθεί τηλεοπτική εκπομπή με Θέμα «Κληρονομικός Καρκίνος».
Ομιλητές θα είναι η κα Φλωρεντία Φωστήρα (Κλινική Εργαστηριακή Γενετίστρια) και η κα Φούντζηλα Έλενα (Παθολόγος-Ογκολόγος).
Η εκπομπή θα προβάλλεται ταυτόχρονα και live στη σελίδα του σταθμού και του συλλόγου στο Facebook ενώ θα υπάρχει η δυνατότητα να υποβάλλονται ερωτήσεις από τους τηλεθεατές τηλεφωνικά και διαδικτυακά.
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2020/10/ΔΥΝΑΜΗ-ΨΥΧΗΣ-ΕΚΠΟΜΠΗ-744x1024.jpg)
![](https://fonirodopis.gr/press/wp-content/uploads/2018/08/rythmosbanner.jpg)