ΜΕΙΝΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ

ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Η σταυροδοσία των υποψήφιων συμβούλων – Το νέο δημοτικό συμβούλιο Κομοτηνής

Αναρτήθηκαν στο Δικαστικό Μέγαρο οι πίνακες με τα τελικά αποτελέσματα – Ποιοι εκλέγονται στο δημοτικό συμβούλιο

fonirodopis.gr

Ολοκληρώθηκε από το Πρωτοδικείο Ροδόπης η καταμέτρηση των σταυρών για τους υποψήφιους δημοτικούς και τοπικούς συμβούλους που έλαβαν μέρος στις αυτοδιοικητικές εκλογές σε Δήμους και Κοινότητες στην Π.Ε. Ροδόπης.

Οι τελικοί πίνακες με τη σταυροδοσία αναρτήθηκαν το πρωί της Τετάρτης 5 Ιουνίου στο ισόγειο του Δικαστικού Μεγάρου Κομοτηνής, όπου αρκετοί ήταν αυτοί που προσήλθαν από την πρώτη στιγμή προκειμένου να ενημερωθούν για τα τελικά αποτελέσματα.

Στο Δήμο Κομοτηνής οι παρατάξεις καταλαμβάνουν τις εξής έδρες:

  • Κοινωνία Πολιτών – 18 έδρες
  • Σύμπραξη Προοπτικής – 13 έδρες
  • Σπάρτακος – 3 έδρες
  • ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή – 3 έδρες
  • Ξε-Κίνημα για την Πόλη – 3 έδρες
  • Λαϊκή Συσπείρωση – 1 έδρα

Το νέο Δημοτικό Συμβούλιο Κομοτηνής:

Δήμαρχος: Γιάννης Γκαράνης

Κοινωνία Πολιτών – Σύμβουλοι:

  1. Νίκος Σωτηρακόπουλος – 1.384 ψήφοι
  2. Νατάσα Λιβεριάδου – 1.301
  3. Λεβέντ Ισμαήλ – 1.235
  4. Θέμης Τζενετίδης – 1.050
  5. Δημήτρης Πολιτειάδης – 1.026
  6. Κλεοπάτρα Στογιαννίδου – 952
  7. Στράτος Τσακιρίδης – 915
  8. Χρήστος Νάκος – 847
  9. Κίμων Λεχούδης – 845
  10. Μεσούτ Μεχμέτ – 843
  11. Ερτζάν  Κιοσέ – 841
  12. Νότης Χαραλαμπίδης – 731
  13. Μολλά Ισά Ριτβάν – 729
  14. Εμρέ Αχμέτ – 727
  15. Θανάσης Λάπατας – 722
  16. Γιάννης Μουρτίδης – 671
  17. Δημήτρης Καρασταύρου (Δ.Ε. Αιγείρου) – 2.109
  18. Γιάννης Κυριαζής (Δ.Ε. Νέου Σιδηροχωρίου) – 1.752

Σύμπραξη Προοπτικής – Σύμβουλοι:

  1. Αντώνης Γραβάνης (ως επικεφαλής συνδυασμού)
  2. Ανέστης Βαφειάδης – 962 ψήφοι
  3. Νίκος Παπακωνσταντίνου – 921
  4. Κώστας Μάινας – 872
  5. Αθηνά Ναβροζίδου – 781
  6. Χασάν Χασάν – 644
  7. Βαγγέλης Λαφτσής – 634
  8. Κρίστα Κουτσογιάννη Κρόκου – 606
  9. Μολλά Χουσεΐν Αμέτ Ριτβάν – 604
  10. Βασίλης Αμπαρτζίδης – 590
  11. Δήμητρα Τσιμπιρίδου – 553
  12. Γιώργος Θεοχαρίδης (Δ.Ε. Αιγείρου) – 884
  13. Θεόδωρος Μανίτσας (Δ.Ε. Νέου Σιδηροχωρίου) – 797

Σπάρτακος – Σύμβουλοι:

  1. Κώστας Καραΐσκος (ως επικεφαλής)
  2. Κοσμάς Καραΐσκος – 490 ψήφοι
  3. Γιώργος Ζαφειρίδης – 194 ψήφοι

ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή – Σύμβουλοι:

  1. Ελένη Λαφτσή (ως επικεφαλής)
  2. Ανέστης Στρατιάδης – 254 ψήφοι
  3. Τουργάι Χασάν – 177

Ξε-Κίνημα για την Πόλη – Σύμβουλοι

  1. Τάσος Βαβατσικλής (ως επικεφαλής)
  2. Πέτρος Ζωγράφου – 260 ψήφοι
  3. Κώστας Κιορπέογλου – 190

Λαϊκή Συσπείρωση – Σύμβουλοι:

  1. Γιάννης Λεβέντης (ως επικεφαλής)

Τα αποτελέσματα του β’ γύρου:

Τα αποτελέσματα του α’ γύρου:

ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή:

Σπάρτακος:

Ξε-Κίνημα για την Πόλη:

Σύμπραξη Προοπτικής:

Λαϊκή Συσπείρωση:

Κοινωνία Πολιτών:

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Copyright © 2019 - ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ