ΜΕΙΝΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ

ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Με βασικές αξίες την ισονομία και ισοπολιτεία, ο συνδυασμός του Ντίνου Χαριτόπουλου για τον Δήμο Μαρώνειας – Σαπών

Αποτελείται από 127 υποψηφίους και χαρακτηρίζεται από τον επικεφαλής της παράταξης «Επανεκκίνηση στο Δήμο Μαρώνειας- Σαπών» υπερκομματικός, ανεξάρτητος και ακηδεμόνευτος

FoniRodopis

Την παρουσίαση του συνδυασμού της νίκης στις επερχόμενες δημοτικές εκλογές, που αποτελείται από 127 υποψηφίους, έκανε την Τετάρτη 8 Μαΐου στο κατάμεστο από κόσμο Πολιτιστικό Κέντρο Ξυλαγανής, ο επικεφαλής της παράταξης «Επανεκκίνηση στο Δήμο Μαρώνειας- Σαπών», κ. Ντίνος Χαριτόπουλος.

Ο Ντίνος Χαριτόπουλος κατά τη διάρκεια της ομιλίας του αναφέρθηκε στις βασικές αρχές της παραταξής του που είναι:

-Συγκροτούμε υπερκομματικό, ανεξάρτητο, ακηδεμόνευτο συνδυασμό.

-Με βασικές αξίες την ισονομία και ισοπολιτεία, την διαφάνεια και την αξιοκρατία.

-Επιδιώκουμε να φτιάξουμε έναν δήμο που θα διαθέτει  ρεαλιστικό σχέδιο, εφαρμόσυμο πρόγραμμα και άρτια οργάνωση.

-Ένα δήμο πολυκεντρικό, αποτελεσματικό, κοντά στον δημότη και στα προβληματά του.

-Θέλουμε πολύπλευρη, ισομερή και αειφόρο ανάπτυξη.

-Είμαστε κατά της εξόρυξης χρυσού και υπερασπιζόμαστε την προστασία του περιβάλλοντος.

-Δίνουμε έμφαση στον τουρισμό, τον πολιτισμό, την γεωργία και την κτηνοτροφία.

-Πιστεύουμε ότι η πολυπολιτισμικότητα του δήμου μας αποτελεί το συγκριτικό του πλεονέκτημα.

– Στο επίκεντρο ο άνθρωπος.

Ανακοίνωσε επισης κάποιες από τις προτάσεις – δεσμεύσεις της «Επανεκκίνησης στο δήμο Μαρώνειας- Σαπών» για την Ξυλαγανή και για τον πρώην δήμο Μαρώνειας.

 Ακολουθούν όλα τα ονόματα των υποψηφίων:

ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ – ΣΑΠΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΤΙΝΟΣ ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι

Δημοτική Ενότητα Μαρωνείας

  1. Αλή Τσαούς Μεμέτ
  2. Αλτιπαρμάκη Τζαμπάζογλου Ειρήνη
  3. Γαγαλή Χαλήλ Ζαφέρ
  4. Γιαννακίδου Αναστασία
  5. Γιούζμπαση Οσμάν Γκιοκσέλ
  6. Δήμου Σοφία
  7. Καραγκιόζ Μουσταφά
  8. Καρύδης Χαράλαμπος
  9. Μουσταφά Οσμανγλού Τζανέρ
  10. Μπακιρτζίδης Γιώργος
  11. Μπεκήρ Ογλού Νουράι
  12. Τουτουντζή Μεμέτ Αμέτ
  13. Τσελεπίδης Κυριάκος
  14. Τσίλα Γαρυφαλία
  15. Τσολάκης Παναγιώτης
  16. Φούρνατζη Αθηνά
  17. Χριστοδουλίδης Γεώργιος
  18. Ψαρά – ΓκοτζαρίδουΤριάδα

Δημοτική Ενότητα Σαπών

  1. Αδαμίδης Κανάρης
  2. Αλή Ογλού Φεράλ
  3. Αστερίου Σταυρίδου Σμαρώ
  4. Αχμέτ Σενόλ
  5. Εμιρζάς Ηλίας
  6. Καραθανάση Μαρία
  7. Κωνσταντινίδης Σάββας
  8. Λούρμπα Ολυμπία
  9. Μαυρίδης Μιλτιάδης
  10. Μολλά Αμέτ Μουσταφα
  11. Μπαμπαλής Ιωάννης
  12. Παπαδόπουλος Παρασκευάς
  13. Παπάζογλου Καστρινάκη Αγγελική
  14. Σαμουρίδης Χρήστος
  15. Σελήμ Γιοκχάν
  16. Σισχάκη Ιωάννα
  17. Στεφάνου Μόσχος
  18. Τζινούδη Δέσποινα
  19. Τοπάλ Μεμέτ Αλή
  20. Τσαούς Μουσταφά Μεμέτ Νεζιλά
  21. Τσολάκη Κυριακούλα
  22. Χαβούζ Μεμέτ Ριτβάν
  23. Χασάνογλού Χουσεΐν

Υποψήφιοι Σύμβουλοι Κοινοτήτων

Κοινότητα Αμαράντων

  1. Αλή Ογλού Βεσιλέ
  2. Αχμέτ Αισέλ
  3. Εμουρλά Αισέλ
  4. Ιορδανόπουλος Ιορδάνης
  5. Κιουτσούκ Σαλή Σινάν
  6. Μουσταφά Εργκίν
  7. Ουζείρ Αινούρ
  8. Σιακήρ Χουσείν Σουκρή

Κοινότητα Ιμέρου

  1. Γκουντουσίδης Αθανάσιος

Τοπική Κοινότητα Μαρώνειας

  1. Γρηγορά Ευανθία
  2. Κοκκινίδης Χρήστος
  3. Κούνιος Γεώργιος
  4. Μισαηλίδης Ευθυμιος
  5. Στογιαννίδου Ολυμπία
  6. Χαιδάρ Νεσλιχάν
  7. Χατζηφραντζής Μόσχος

Κοινότητα Μιράνων

  1. Καρά Μεμέτ Χατιτζέ
  2. Κομοτήλ Εσίν
  3. Μουμίν Τουργκάι
  4. Μπουρντούρ Μεμέτ Τουργκάι
  5. Χασάν Ογλού Χασιέ
  6. Χασάν Σαλή

Κοινότητα Ξυλαγανής

  1. Γανίτου Παναγοπούλου Ιφιγένεια
  2. Γκαμπράνη Παναγιώτα
  3. Δουδουλακάκης Μιχαήλ
  4. Κιπτή Αμέτ Σελτζούκ
  5. Κούπενου Παναγιώτα
  6. Μπέλος Σιμεών
  7. Νικητίδης χαράλαμπος
  8. Ομέρ Γιαχιά

Κοινότητα Πελαγίας

  1. Γεωργιάδης Χριστόδουλος

Κοινότητα Προσκυνητών

  1. Αλεξανδρίδης Νικόλαος
  2. Μητρίδου Αικατερίνη
  3. Μπογιουκλής Απόστολος
  4. Στράντζαλής Νεκτάριος
  5. Τανανάκή Σιδερία

Κοινότητα Αμφίων

  1. Αστερίου Στέλιος
  2. Γιουσούφ Μπεκήρ
  3. Καρά Αλή Τζεμάλ Χασάν
  4. Καρά Χότζα Ισμαήλ Χαλήλ
  5. Κουρού Φαχριέ
  6. Μουμίν Χουσείν Οζλέμ

Κοινότητα Αρίσβης

  1. Αλή Αγά Γιουσούφ
  2. Αχμετ Ισμαήλ Γκιουλσάχ
  3. Βουλγάρας Βαλσάμης
  4. Γιαβάς Χουσειν Γκιουλσεβήμ
  5. Κέλ Χασάν Αδέμ Ζεκιουρέμ
  6. Οσμάν Ερντάλ

Κοινότητα Εβρένου

  1. Αμέτ Εμίν Σεβτζάν
  2. Γιουσούφ Μεμέτ Μεμέτ
  3. Καρά Αλή Βεισέλ
  4. Μπαλτά Αμέτ
  5. Μποσταντζή Ακήφ
  6. Πίσκα Μεμεταλή Σειχάν
  7. Σαλή Γκιουρτζάν
  8. Χουσεΐν Μεράλ

Κοινότητα Ιασίου

  1. Μάρθας Νικόλαος

Κοινότητα Κιζαρίου

  1. Καλλιανίδης Νικόλαος

Κοινότητα Κρωβύλης

  1. Αλή Γκιουλφέρ
  2. Δημάδη Κυριακούλα
  3. Μεμεταλή Σαλιχά
  4. Μπιλιάλ Αϊχάν
  5. Μπουρδούρ Χασάν Ερχάν

Κοινότητα Λοφαρίου

  1. Βεργαδή Αννούλα
  2. Γουδελής Δημήτριος
  3. Ευθυμιάδης Νικόλαος
  4. Ισμαήλ Εμινέ
  5. Κερατζή Τουντζάι
  6. Μεμέτ Σαλή Ογλου  Σαμπρή
  7. Χαλήλ Νεζντέτ
  8. Χουσείν Αισέ

Κοινότητα Σαπών

  1. Αμέτ Γοκτσέ
  2. Γιαννελάκης Ευάγγελος
  3. Γκαζίνος Ευάγγελος
  4. Καδή Αλή
  5. Κιοσέ Αχμέτ Χασάν
  6. Κιουπτσή Πέιτσου Μαρία
  7. Μαρουφίδης Παύλος
  8. Νέμιτσα Κωνσταντινιά
  9. Νταντίδης Γεώργιος
  10. Παυλίδου Ελένη
  11. Σαλή Μεσούτ

Κοινότητα Στρύμης

  1. Ντόγκας Αναστάσιος

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Copyright © 2019 - ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ