ΜΕΙΝΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ

ΠΟΛΙΤΙΚΗ

Κυριάκος Αμούτζας : «Ξεκίνημα μιας νέας εποχής για την περιοχή και τους πολίτες»

FoniRodopis

Κατατέθηκε την Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2010, στο Πρωτοδικείο Κομοτηνής, η δήλωση κατάρτισης του συνδυασμού «Όραμα Αναγέννησης» για το νέο Δήμο Ιάσμου, με επικεφαλής τον υποψήφιο Δήμαρχο κ. Κυριάκο Αμούτζα.

Ο συνδυασμός νίκης, απαρτίζεται από 76 υποψηφίους, δραστήρια και ενεργά στελέχη των οικισμών του καλλικρατικού Δήμου, που εκδηλώνουν τη βούληση και τη θέλησή τους, να συμπορευτούν και να υπηρετήσουν το όραμα για ένα ενιαίο, ισχυρό Δήμο Ιάσμου.

Σε δήλωσή του μετά την κατάθεση της δήλωσης του συνδυασμού, ο υποψήφιος Δήμαρχος Ιάσμου κ. Κυριάκος Αμούτζας, εξέφρασε την πεποίθηση ότι η κατάθεση του ψηφοδελτίου νίκης, σηματοδοτεί το ξεκίνημα μιας νέας εποχής για την περιοχή και τους πολίτες.

«Το ψηφοδέλτιο μας αποτελεί σημείο αναφοράς, ως προς την εκπροσώπηση του συνόλου των πληθυσμιακών ομάδων της επικράτειας του Δήμου Ιάσμου. Με ισόρροπη συμμετοχή πλειονότητας και μειονότητας, έτσι ώστε την επομένη των εκλογών, το νέο Δημοτικό Συμβούλιο, να λειτουργήσει στην κατεύθυνση της εφαρμογής μιας πολιτικής που θα ακουμπά στις ανάγκες του συνόλου των πολιτών του Δήμου.

Πρόκειται για ένα αντιπροσωπευτικό σχήμα ανθρώπων, που πάνω από όλα θέλουν να συμμετέχουν στη διαμόρφωση μιας νέας πραγματικότητας στην περιοχή, με περισσότερες ευκαιρίες ανάπτυξης και δυνατότητες προόδου για όλους τους πολίτες. Μακριά από διαχωριστικές γραμμές και προκαταλήψεις που ορισμένοι κύκλοι επιχείρησαν-ανεπιτυχώς- να καλλιεργήσουν.

Στην παράταξη μας είναι ενισχυμένη η συμμετοχή γυναικών, η οποία υπερβαίνει την ποσόστωση. Εκπροσωπούνται τα άτομα με ειδικές ικανότητες. Ενώνουμε τις δυνάμεις μας με όλους τους πολίτες, για να πετύχουμε περισσότερα, για να πάμε τον τόπο μας μπροστά.

Με ανανεωμένη σύνθεση, σε ποσοστό 80%, με όρους αντιπροσωπευτικότητας και πολυσυλλεκτικότητας, ο συνδυασμός «Όραμα Αναγέννησης», προσδοκά νέα ισχυρή λαϊκή εντολή στις εκλογές της 7ης Νοεμβρίου για το νέο Δήμο Ιάσμου ».

Η πλήρης σύνθεση του Συνδυασμού «Όραμα Αναγέννησης»:

Εκλογική Περιφέρεια Ιάσμου

1.Αγγελίδης Άγγελος του Κωνσταντίνου
2.Αγιάν Τζελάλ του Χουσεϊν
3.Αμέτ Αϊσέλ του Λουτφή
4.Αντέμ Μουμίν του Ιζέτ
5.Αχμέτ Καδήρ του Αχμέτ
6.Αχμέτ Χουσεϊν του Γιουσούφ
7.Γκιουλέκας Παναγιώτης του Δημητρίου
8.Δουρμούς Μπαριέ του Σαλή
9.Ζάρας Ζήσης του Παναγιώτη
10.Θεοχαρίδης Στέργιος του Αθανασίου
11.Κερτσέκ Αχμέτ του Αχμέτ
12.Κούτρα Παναγιώτα του Ευαγγέλου
13.Μητούσης Κυριάκος του Νικολάου
14.Μουεμίν Σαλή του Ισμαήλ
15.Μπαμπίδου-Λεχούδη Αφροδίτη του Αναστασίου
16.Μπάτζιος Κωνσταντίνος του Γεωργίου
17.Ρόϊδος Αντώνιος του Κωνσταντίνου
18.Σαχουλίδης Χαράλαμπος του Ελευθερίου

Δημοτική Κοινότητα Ιάσμου

1.Βεδούρας Γεώργιος του Νικολάου
2.Γεμενετζής Σοφοκλής του Δημητρίου
3.Δελή Σαμή του Μεχμέτ
4.Δουρμούς Σεϊντά του Χουσεϊν
5.Κιαμήλ Ρετζέπ του Μουμίν
6.Παντελίδου Άννα του Ιωάννη

Τοπική Κοινότητα Αμβροσίας

1.Βουλγαρίδης Γεώργιος του Δημητρίου
2.Καραγιοβάννης Κωνσταντίνος του Κωνσταντίνου
3.Μπασδάνη Στεργιανή του Δήμου
4.Πασαλή Μεμέτ του Χασήμ

Τοπική Κοινότητα Σάλπης

1.Δημητρίου Αθανάσιος του Δημητρίου
2.Καρανάσιος Κωνσταντίνος του Νικολάου
3.Μουσταφά Καδριέ του Μουσταφά
4.Μπιτίλης Δημήτριος του Αναστασίου

Εκλογική Περιφέρεια Σώστου

1.Αλή Νετζντέτ του Χουσεϊν
2.Αμέτ Ουμίτ του Αμέτ
3.Αμέτ Χικμέτ του Χασάν
4.Αυγουστής Ιωάννης του Σιδέρη
5.Αχμέτ Σαλή του Αλή
6.Γιουσούφ Ογλού Τζαϊντέ του Χουσεϊν
7.Ευγενίδου Χρυσούλα του Ευγενίου
8.Ιμπραμ Μουσταφά του Σαλήμ
9. Καλπάνης Βασίλειος του Χαραλάμπου
10.Κιλέτσης Σταύρος του Ιωάννη
11.Μεμέτ Γκιουλσάχ του Τζελαλετίν
12.Μουσά Μεμέτ του Ισά
13.Μπάτζιος Γεώργιος του Ιωάννη
14.Μπερμπέρ Ιμπράμογλου Σεβήμ του Χαλήλ Ιμπράμ
15.Ρέστα-Κατραντζή Όλγα του Σεβαστού
16.Χασάν Μελέκ του Ιρφάν
17.Χασάν Σεμπατίν του Αχμέτ
18 Χατίπ Νετζάτ του Χουσεϊν

Δημοτική Κοινότητα Ασωμάτων

Δαμιανίδου Ελένη του Ηλία
Δελής Πυγμαλίων του Παντελή
Μάγγας Αναστάσιος του Θεοδώρου
Μολλά Αμέτ Γκιουρσέλ του Ραήφ
Τσαπάρης Μαρίνος του Γεωργίου
Τσέντου Μαρίνα του Ευαγγέλου

Τοπική Κοινότητα Πολυάνθου

1.Αλή Αλή του Μουσταφά
2.Κεχαγιάς Αντώνιος του Σταύρου
3.Μουσταφά Αλητζάν του Μεχμέτ
4.Τσεσμετζή Αθανασία του Αθανασίου

Τοπική Κοινότητα Σώστου

1.Αμέτ Σαδήκ του Σαλή
2. Αμέτ Σαλή Μεμέτ του Χαλήλ
3.Ουζουνίδης Γεώργιος του Ιωάννη
4.Τσακρίδου Μαρία του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Μίσχου

1.Αδήλ Αντήλ του Χαλήλ
2.Χασάν Ογλού Αϊσέ του Χουσεϊν

Τοπική Κοινότητα Μέγα Πιστού

1.Αχμέτ Σαλή Σεδάτ του Μπεκήρ
2.Μεχμέτ Εμινέ του Μεχμέτ

Τοπική Κοινότητα Ληνού

1.Αμέτ Νουριέ του Λουτφή

Εκλογική Περιφέρεια Αμαξάδων

1.Ζάρας Αθανάσιος του Βασιλείου
2.Θεοδωρίδου Ειρήνη-Χρυσοβαλάντου του Στέργιου
3.Μουμίν Μπεζέτ του Φαρή
4.Οσμάν Νιουρτέν του Μουμίν

Τοπική Κοινότητα Αμαξάδων

1.Ζαφειρίου Σταύρος του Κωνσταντίνου
2.Κομίτης Σωτήριος του Γεωργίου
3.Οργασλή Μαριγώ του Ιωάννη

ΔΗΜΟΦΙΛΗ

Copyright © 2019 - ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ